TriGlow T98883 LED 5-Watt (60W Еквивалент) DIMMABLE 2700K (Топло Бела) E26 Медиум База, Јасно Пламен Совет Сијалица со Вжарено, УЛ Наведени и Енергија Ѕвезда Заверена

TriGlow T98883 LED 5-Watt (60W Еквивалент) DIMMABLE 2700K (Топло Бела) E26 Медиум База, Јасно Пламен Совет

Во магацинот
DEN 215.76
Од стоката:

ЗАШТЕДИТЕ ПАРИ : 5 Вати сијалица заменува 60 Вати блескаво противвредност, заштеда на повеќе од 90% во трошоците за енергија!.СВЕТЛА БОЈА : оваа крушка емитира топло бела сјај (2700 K) со 500 лумен излез да обезбеди дополнителни светла атмосфера!.КАРАКТЕРИСТИКИ : E26 Стандард медиум база, Јасно Пламен Совет Сијалица Форма, DIMMABLE (компатибилен со повеќето нежните). 25,000 ЧАС ТРАЕЊЕ : 25,000 часа е просечниот животен век на оваа крушка и е поддржан од страна на 3-годишна производителот гаранција.СЕРТИФИКАЦИЈА : Energy Star одобрени значи дека ова е сертифициран да биде енергетски ефикасен и ви помага да заштедите пари и да се заштити животната средина.УЛ уверува овој производ е тестиран и одговара на висока специфична стандарди за безбедност.Tri Glow LED Dimmable Пламен Совет Сијалица На Tri Glow LED сијалица е создаден со користење на најновата LED технологија на располагање и карактеристики нашите класичен сечење на работ дизајн.Заштедите пари во вашиот годишни трошоци за енергија со оваа сијалица; 5 watts ќе ја замените вашата 60 вати блескаво equivalants.Овие светилки се домот и целокупната елегантен изглед, давајќи им на вашите соба голема топла боја и совршено избалансиран амбиент.Оваа LED сијалица со вжарено е една од една од најбезбедно и најсигурни на опции, кога станува збор за LED технологија.Оваа сијалица е навистина совршен избор за да го замени вашиот конвенционалните светилки.Оваа сијалица се одликува со топло бела сјај (2700 K) и прозрачна ефикасност со 500 лумен излез кој е сигурен да заличи било кој простор.Енергија Ѕвезда заверена значи дека овој производ е сертифициран да биде енергетски ефикасен и ви помага да заштедите пари и да се заштити животната средина.УЛ уверува овој производ е тестиран и одговара на висока специфична стандарди за безбедност.Со просечен животен век од 15,000 часа, практично нула одржување е потребно, и заштеда на енергија, над 90%, на сијалицата ќе се плати за себе!.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата