SISHUINIANHUA LED Светло Топката Сијалица, Lumiled Завртка со Вжарено A60 Светилка E26 E27 4/6/8W Противвредност на 20-80W Јасно Блескаво [Енергетска Класа А++] 6PACK,6w,E26

SISHUINIANHUA LED Светло Топката Сијалица, Lumiled Завртка со Вжарено A60 Светилка E26 E27 4/6/8W Противвредност

Во магацинот
DEN 2126.88
Од стоката:

-Со животот на 25,000 часа, на сијалицата ќе трае во текот на 13 години (врз основа на 3 часа на употреба секој ден). -Обезбедува 470 lumens на светлината веднаш, без чекање време да се загрее да полна осветленост. -Со боја температура на 2700/6500 Kelvin, на сијалицата дава топло бела светлина,Ладно Бела создавање на удобна атмосфера во секоја соба. -Висока боја рендерирање обезбедува живописни и природна боја. -Јасно сијалица обезбедува модерната LED технологија, плус традиционалните филамент за шармантна, носталгични изглед.Спецификација : 6-пакет на 4/8-вати не-dimmable LED светло bulbs Each заменува со 20/40/60/80-вати блескаво bulb Produces мека, бел сјај 2700 K/6500 KLifespan на 25,000 hours Lasts 13 години (врз основа на 3-час секојдневна употреба)200-800 lumens на светлината; остварува целосна светлината instantly Cap тип : E27/E26 A60 Global Not препорачува за ограден fixtures Long-Трајни Performance Each сијалица нуди животниот век на 25,000 часа, што значи дека доколку се користи за 3 часа секој ден, тоа ќе трае во текот на 13 години.Поминуваат помалку време за замена на светилки со Основите долготрајни LED светилки.Инстант Brightness Some светилки се загрее полека, одвојување на време за да го постигне својот полн светлината потенцијал.Со LED светилки, нема чекање времето потребно.Секоја сијалица во овој пакет веднаш обезбедува 200-800 lumens на светлината за полна осветленост во еден момент.Пакување вклучува : 6*LED СВЕТИЛКИ.

Таа е поголема од информацијата

6-pack of 4/8-watt non-dimmable LED light bulbs :
Each replaces a 20/40/60/80-watt incandescent bulb :
Produces a soft, white glow 2700K/6500K :
Lifespan of 25,000 hours :
Lasts 13 years (based on 3-hour daily use) :
200-800 lumens of light; achieves full brightness instantly :
Cap type:
E27/E26
A60 Global :
Not recommended for enclosed fixtures :
Long-Lasting Performance :
Each bulb offers a lifespan of 25,000 hours, which means if it's used for 3 hours every day, it will last for over 13 years. Spend less time replacing bulbs with Basics long-lasting LED light bulbs. :
Instant Brightness :
Some bulbs warm up slowly, taking time to achieve their full brightness potential. With LED bulbs, there's no waiting time required. Each bulb in this pack immediately provides 200-800 lumens of light for full brightness in an instant. :
Packing includes:
6*LED BULBS :

Производи во категоријата