RJ45 Завршува,LEIHONG CAT6 Модуларен Приклучок 8P8C UTP Злато Позлатен Заробени Кабел Солидна Ethernet Главата Мрежен Приклучок 22-26 AWG RJ45 Конектори кој се Користи за Домашна CAT5 CAT5E

RJ45 Завршува,LEIHONG CAT6 Модуларен Приклучок 8P8C UTP Злато Позлатен Заробени Кабел Солидна Ethernet Главата

Во магацинот
DEN 239.52
Од стоката:

✪ DIY МРЕЖА Домашен КАБЕЛ : network connetor нуди Јасно Пластика RJ45 Crimp Конектори за правење на сопствени-должина Cat6 Етернет кабел; Поддржува 22-ри до 26 AWG круг или стан заробени жица со надворешен дијаметар до 6,5 мм. ✪ ПОДОБРО за ПРЕНОС на ПОДАТОЦИ : позлатени контакти на UTP 8 P8 C мрежа конектори обезбедуваат супериорен во однос на преносот и се спротивстави на корозија за Cat6 кабел,ethernet конектори се постигне подобро податоци емитува. ✪ Максимизација на ПРОФИТОТ 100-ПАКЕТ : Cat6 конектори обезбеди соодветни конектори за големи сајт следење или повеќе видови на мали работни средини;И можат подобро да ги зачувате вашите трошоци. ✪ CRIMP СТИЛ ПРИКЛУЧОЦИ:На прекине цврста или заробени кабел со три точка редови контакт за да се обезбеди безбедна конекција за Gigabit Ethernet номинална мрежа и заштита на клипот од случајна штета и да се зајакне интегритетот на кабел. ✪ ШИРОК ПРИМЕНЛИВОСТ : ова CAT6 plug поддржува поврзување на сите RJ45 приклучоци за рутери, десктоп компјутери, лаптопи, прекинувачи, мрежа ТЕЛЕВИЗОРИ, set-top кутии, камери за надзор, итн.RJ45 Конектори-Јасна Боја Податоци го оценувате : до 1000 Mbps Температура : - 40℃ ~ 70℃ Боја : Јасно Школка материјал : PC Опис : RJ45 crimp конектори приклучоци, кои се направени од издржлив позлатени кислород-бесплатни бакар и персонален КОМПЈУТЕР животната средина-пријателски пластика, и се погодни за Cat5e、Cat5 и CAT6 кабел.Тоа е совршен за градење на сопствени должина на мрежните кабли, и удобен за лична употреба и лесно поврзани Карактеристики : - 8 P8 C UTP Солидна Crimp Конектор Кристал 8 контакти (8 P 8 C) за 8 жица и врски - За CAT5 CAT5 E CAT6 Цврста или Заробени Кабел - 50 Micron Злато позлатен води за подобро податоци пренесување и повисока јачина на сигналот - На Внатрешните Кабел Не може да биде Отстранета откако беше утврден Во Полето 1*100pcs Cat6 RJ45 Crimp Конектор 8 P8 C UTP Злато Позлатен.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата