20MHz Oscilloscope Сонда, Oscilloscope Сонда Преносни Лесни Нерѓосувачки Челик + ABS за Тест Додатоци за Oscilloscope Додатоци

20MHz Oscilloscope Сонда, Oscilloscope Сонда Преносни Лесни Нерѓосувачки Челик + ABS за Тест Додатоци за Oscilloscope

Во магацинот
DEN 1622.40
Од стоката:

Лесна инсталација, на oscilloscope истрагата е лесно да се приклучи и лесен за употреба.Лесни, ергономски и пренослив дизајн, лесно да се носат и удобен за употреба.На oscilloscope сонда игра многу важна улога во точноста и исправноста на резултати од мерење.На oscilloscope истрагата е електронска компонента која ги поврзува коло под тест за внесување на oscilloscope.Тоа карактеристики 1x и 10x слабеењето, стабилни перформанси, компактни димензии и висока сигурност.Лесна инсталација, на oscilloscope истрагата е лесно да се приклучи и лесен за употреба.Лесни, ергономски и пренослив дизајн, лесно да се носат и удобен за употреба.Тоа карактеристики 1x и 10x слабеењето, стабилни перформанси, компактни димензии и висока сигурност.На oscilloscope сонда игра многу важна улога во точноста и исправноста на резултати од мерење.На oscilloscope истрагата е електронска компонента која ги поврзува коло под тест за внесување на oscilloscope.

Таа е поголема од информацијата

Condition:
100% Brand New
Model:
LA05022
Item Type:
Oscilloscope Probe
Material:
Stainless Steel + ABS
Broadband:
20MHz
Attenuation:
1x, 10x, ±2%
Maximum Input Voltage:
600V (DC+ACP-P)
Impedance:
10MΩ
Certification:
CE1010
Weight:
Approx. 81g / 2.9oz
Package List:
1 x Oscilloscope Probe :

Производи во категоријата