Волна Пеглање Мат,Волна Притискање на Мат,Преносни Волна Притискање на Мат,Felted Притискање на Рампа Топлинска Изолација Quilting Притискање на Одборот за Шиење Поими,Ш?

Волна Пеглање Мат,Волна Притискање на Мат,Преносни Волна Притискање на Мат,Felted Притискање на Рампа Топлинска

Во магацинот
DEN 1007.76
Од стоката:

Материјал : волна quilting мат е направена од волна, која е мазна и слободни од сртовите што резултира со професионална пеглање искуство.Примена : Felted железо одбор е совршен за quilting класи, занаетчиството, retreats, или било каде во вашиот дом workspace.Притискање : Ова дебели волнени притискање на рампа ќе го задржи вашето ткаенина стабилна, додека пеглање за да се минимизира се протега.Перформанси : Ова волна пеглање мат прави тоа побрзо да го притиснете и резултати во рамниот шевовите.Карактеристики : Ова пеглање подлога, ја задржува топлината, па кога ќе железо вашиот ткаенина тоа е како пеглање од двете страни во исто време.Опис На пеглање одбор подлога е идеален избор за quilting, везови, крои, шиење, applique работа, parquet, облека работа и други додатоци.Можете да ги користите за пеглање одбор, фен, десктоп или работа површина.Само исплакнете во мијалникот или во када и да се откажам да се исуши за да се избегне извртување или виткање.Features Wool пеглање мат Боја : Како што е прикажано.-Материјал : Волна.-Големина : 13.5x17inch.Дебелина : 1.2 см/0.47 инч.Бидете внимателни да не се мијат во машина за перење.Обидете се вашата Пеглање Мат на било која локација и да се создаде пеглање станица која одговара на вашите потреби!Пакет Including1 * Волна пеглање мат.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата