Електрични Замена Plug & Конектор SetExtension Кабелот Завршува 32AMP 5Pin 3P+N+E Водоотпорен Индустриски 3 Фази 220380V/240415V Директно Сечилото Plug Заземјување Тип

Електрични Замена Plug & Конектор SetExtension Кабелот Завршува 32AMP 5Pin 3P+N+E Водоотпорен Индустриски 3

Во магацинот
DEN 441.36
Од стоката:

【Премиум Материјалот】школка е направен од highquality материјали, која ги има предности на изолација и отпорност на топлина.Highquality солидна месинг род водич поседува силни спроводливост и висок ефикасноста на работата. 【Заштита】Посебни antifalling тока дизајн на собата може да се спречи конекторот од испаѓање.Заштита ниво на собата е IP44 водоотпорен одделение, кои можат ефикасно да се спречи јавните вода упад. 【Ефективни Plug】Замена Приклучок ви помага да заштедите повеќе од цената и обезбедува слободно електрични кабелот завршува за вашиот итни случаи во гаража или канцеларија, покрај тоа, директно сечилото агли дизајниран одговара за замена на повеќето апарати за домаќинство приклучокот. 【Тешки】составена од издржливост и тешки квалитетни пластични материјали, повеќе е отпорен на удари, носат триење, влага, прашина од други приклучоци на пазарот, овој дизајн може да се задржи нечистотија далеку од важните точки на контакт.Покрај тоа, таа, исто така обезбедува жици од извлекувајќи. 【Безбедно Значење】Како што знаеме, ако електрични кабли кои се носат или искинати е многу опасно, може да предизвика пожар или електричен shocks.By со користење на оваа група приклучоци ви помогне да се поправи или замени напукнато или скршено приклучок и спаси вашиот живот и да ви ги безбедно во канцеларија, дома и така натаму.Само треба да го отстранете ја веднаш и да го замени.Спецификација : Име : Plug Конектор Сет Материјал : ABS, месинг Користи : На производи се широко се користи во различни внатрешна и надворешна места како што се индустрија, земјоделството, хемиска индустрија, аеродром, клупа, металургија, централа, stationing, железница, вода conservancy, итн.Напон : 220-380 V/240-415 V Струја : 32 A (Максимум) Број на Јадра : 5 (3 P+N+E) Заземјување Позиција : 6h Заштита Ниво : IP44 Пакет Листа : 1 x Plug 1 x Штекер.

Таа е поголема од информацијата

Name:
 Plug Connector Set
Material:
ABS, brass
Uses:
The products are widely used in various indoor and outdoor places such as industry, agriculture, chemical industry, airport, dock, metallurgy, power plant, stationing, railway, water conservancy, etc.
Voltage:
220-380V/240-415V
Current:
32A (Maximum)
Number of Cores:
5 (3P+N+E)
Grounding Position:
6h
Protection Level:
IP44
Package List:
1 x Plug 1 x Socket :

Производи во категоријата