Порцелански Путер Сад со Капак - Доволно Голем за 8oz Европската Путер и 2 Стапчиња на Исток/Запад Брег Путер, Црвено - Подобро Путер & Beyond

Порцелански Путер Сад со Капак - Доволно Голем за 8oz Европската Путер и 2 Стапчиња на Исток/Запад Брег Путер,

Во магацинот
DEN 503.76
Од стоката:

СООДВЕТЕН КАПАЦИТЕТ - сад мерки 7 инчи долго, 2.5 инчи висок и 5 Инчи, широк; Внатрешни димензии 6 инчи долго и 4.1 инчи широка.Кери Злато путер, што е намалување во масти правоаголник, наместо на тенки стапчиња како исток/запад брег путер.Ако ви се допаѓа овој вид на путер, тоа се вклопува во оваа путер сад совршено!Исто така, тој има целосна 2 стапчиња на исток/запад брег путер со леснотија.СУПЕР ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - одлично се справи со многу е важно кога се работи со путер и масло е последно нешто што ви треба е путер јадење без рачка!Малата рачка на врвот на садот го прави полесно да се укине и вратете го капакот без да се прави хаос.Капакот е само високи доволно и има риџ во внатрешноста премногу, па на капак не слајд.Помалку неред!.НЕ САМО ПУТЕР, НО РАЗЛИЧНИ ХРАНА - путер сад со капак може да се користи за многу повеќе отколку путер јадење.Вие исто така може да се користи на дното како мало послужавник да им служи на храна, како блок од крем сирење, торта, колачи, овошје.Тоа изгледа убаво на шалтер или на маса!.ЗДРАВ, БЕЗ ЛИЗГАЊЕ - Ова путер сад е направен од порцелан.Тоа е убаво и тешки, така што кога сте режење исклучување туп на путер, тоа нема да се движат надвор од под притисок на нож.Издржливи доволно за микробранова, печка, и машина за миење садови ги користите.ЗАБЕЛЕШКА - Подобро Путер ќе ви нудиме целосно решение ако сте примиле оштетени или неисправни објект.НУЛА ризици!. *Путер јадење одговара на две стапчиња на "Американски големина" путер рамо до рамо.Тоа исто така го прави на врвот повисоки и широк доволно.Вие не се грижите за путер допирање на врвот или на страни на капакот.Постои риџ во внатрешноста премногу, па на капак не слајд.*Едноставен, но елегантен дизајн во бела боја : направи тоа одговара на било какви контра или кујната одлично.*Путер сад со дебело порцелански капак е одлично за сервисирање на вашиот путер и чување во фрижидер, исто така, може да се стави тоа на шалтер или на маса!*Вклучени:Мерки : 7"(L) x 3.5"(H) x 5"(W)Внатрешни димензии : 6" x 4" Материјал : Трајни Porcelain MICROWAVE, машина за миење САДОВИ, И ЗАМРЗНУВАЧ БЕЗБЕДНО.Пакетот вклучува : 1x јадење + 1x lid Buy оваа опфатени путер чинија сега!.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата