Gam3Gear Surecom SA 160 0.5-60MHz Боја Графички Антена Аналитичар за Воки Токи Радио Тестирање

Gam3Gear Surecom SA 160 0.5-60MHz Боја Графички Антена Аналитичар за Воки Токи Радио Тестирање

Во магацинот
DEN 3816.00
Од стоката:

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. . 2.2 " прецизност LCD екран,Високо-лумен LCD светлината, лесно може да се прочитаат во директна сончева светлина.Вграден-на полнење Li-ion батерија.Висока ефикасност IC, ниска потрошувачка на енергија, најдолго работно време.Многу компактен и лесен за областа употреба.Еден botton брзо скенирање на владата HF1,HF2,HF3 или 3 бенд со цел екран.Авто маркер Најдобар s.w.р.ниво референца.SA-160 антена анализатори е наменета за тестирање, проверка, подесување или поправка на антени и антенски се хранат линии.Главно, овие се S. W. R. (Стои Бран Ratio) и отпорност-мерење инструменти (вектор отпорност анализатори).Лесен за употреба мерење режими.направи SURECOM привлечни за професионалци и хобисти.Тоа е доста важно графички приказ на различни параметри во текот на еден широк фреквентен опсег е клучна карактеристика на овие анализатори со што значително се намалува времето потребно да се прилагоди антена.Главни Карактеристики : ■ 2.2 " прецизност LCD екран,Високо-лумен LCD светлината, лесно може да се прочитаат во директна сончева светлина ■ Тешки Алуминиумско куќиште,силна анти-мешање способност. ■ Многу компактен и лесен за областа употреба ■ вградената батерија Li-ion батеријата ■ Полна Бенд контрола (Нема потреба одберете Бенд ) ■ Лесно подесување, само четири контрола на копчиња со пригоден на екранот мека менија ■ Постојано Статус на Батеријата Индикатор и Авто Shut-off ■ Вграден тајмер покажува поминатото време кога единицата е вклучен ■ Висока ефикасност IC, ниска потрошувачка на енергија, најдолго работно време ■ Повеќе избор мерење фреквенција Век . ■ Еден botton брзо скенирање на владата HF1,HF2,HF3 или 3 бенд со цел екран. ■ Авто маркер Најдобар s.w.р.ниво референца Пакетот Вклучува : 1 x SURECOM SA160 Антена Аналитичар 1 x Корисникот"s Manual 1 x Mirco Usb Конектор за Кабел 1 x AC Адаптер 100-240 V (Зависи од вашата земја).

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата