0.5-Amp SPST Рид Реле во 12VDC

0.5-Amp SPST Рид Реле во 12VDC

Во магацинот
DEN 832.80
Од стоката:

Контакт форма : форма.Номинална серпентина напон : 24vdc.Серпентина отпор : 1400ohm.Макс switch напон : 1000vdc.Мин дефект напон : 4kv.Врз основа на нашето долгогодишно искуство во сферата на проектирањето и производството на полињата за прекинувачи.Полињата за релеи имаат извонредни перформанси карактеристики во изолација отпор и управување со напон.Рид реле е затворен контакт, серпентина моќ е на ниско ниво, работи брзо, долг живот, мала големина, така широко се користи во телекомуникациите, ЈАДЕЛЕ, опрема за ТЕСТИРАЊЕ.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата