AMLESO Пулс Ширина Modulator CCPWM DC 12V-40V Електронски Компоненти

AMLESO Пулс Ширина Modulator CCPWM DC 12V-40V Електронски Компоненти

Во магацинот
DEN 974.40
Од стоката:

Potentiometers се опремени со ореви, можете да го користите без додавање на други компоненти.Со обратна сила заштита, за да се спречи оштетување на модул кога на власт е обратна.Употреба на високо-квалитетни материјали, со висока моќ FET, товарот струја до 10 A.Мајка оптоварување 63 V / 1000u F, големи capacitor, за да се обезбеди стабилност на модулот.Со осигурач за да се спречи кратки-коло висока струја, предизвикувајќи burnout заштита.Опис : - Користење на високо-квалитетни материјали, со висока моќ FET, товарот струја до 10 A - Со осигурач за да се спречи кратки-коло висока струја, предизвикувајќи burnout заштита - Со обратна сила заштита, за да се спречи оштетување на модул кога на власт е обратна - Мајка оптоварување 63 V / 1000u F, големи capacitor, за да се обезбеди стабилност на модул - Potentiometers се опремени со ореви, можете да го користите без додавање на други components Specification : - Материјал : PCB Коло - Size : Прибл. 7.5x6x2.8cm/ 2.95x2.36x1.10 инчен; Дупка : Прибл. 4.49x4.49cm/1.77x1.77 инчен; Дупки Дијаметар : Прибл. 0.32 cm/0.13 инчен - Работен Напон : DC 12 V - DC 40 V - Контрола на Енергија : 0.01 - 400 W - Статична Струја : 0.02 A ( Мирување ) - PWM Должност : 10% -100% - PWM Фреквенција : 13 KHz - Potentiometer може да се отстрани, замени со надворешен кабел, интерфејсот е ready Package Вклучува : 1 Парче Моторни Контролер.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата