Ручек Кутија, 800ML Течење Доказ Големи Бенто Кутија за Ручек Кутија forWork & Училиште, Микробранова печка/Замрзнувач/машина за миење Садови Безбедно

Ручек Кутија, 800ML Течење Доказ Големи Бенто Кутија за Ручек Кутија forWork & Училиште, Микробранова печка/Замрзнувач/машина

Во магацинот
DEN 1425.60
Од стоката:

Пријателски дизајн-големи пластични складирање кутија со капак е дизајниран со 4 токи, лесно да се отвори и затвори, така што децата можат да го користат тоа лесно.Поле на примена-многу погоден за деца и возрасни да го носи, оди на училиште, на работа, пикник и кампување.Тоа може да биде снек кутија или ручек кутија за деца.Храна Материјал-За ручек кутија се направени од храна одделение PP материјал, BPA-free и нетоксичен.Децата и возрасните се 100% здрава.На издржлив материјал го прави тоа капка-отпорни, течење-доказ, лесно да се чисти и да не остарел. 100% течење-доказ храна складирање кутија-донесува воздух-тесни силикони печат дизајн за да се обезбеди нема истекување помеѓу прегради.Кога ќе ја ставам во вреќа, не треба да се грижите за течење превенција.Пространа простор-многу погодна за чување на сите видови на храна, 800 M со голем капацитет храна, може да прими доволно храна за да се спречи гладта.Големите пластични складирање кутија со капак е дизајниран со 4 токи и е лесно да се отвори и затвори, така што децата лесно може да го користат.На ручек кутија се направени од храна одделение PP материјал, BPA-free и нетоксичен.Децата и возрасните се 100% здрава.На издржлив материјал го прави тоа капка-отпорни, течење-доказ, лесно да се чисти и да не остарел.спецификација : Материјал : ПП + пченица straw Capacity : 800 MLWeight : за 400 Gnote1. PP не треба да биде во близина на отворен пламен, и не треба да биде ангажиран во висока температура, така што нема да ја оштетат површината.2. Кога прибор за на маса е загреан, на насловната треба да се преземат надвор, и поклопецот не може да се загрева во микробранова печка.3. Ве молиме користете мек материјал за чистење, не користете метални четки и челични топки, така што нема да предизвика абење.4. Не исплакнете со топла вода, не се впие или изложувајте за долго време.

Таа е поголема од информацијата

Material:
PP + wheat straw
Capacity:
800ML
Weight:
about 400G
1. PP should not be close to an open flame, and should not be immersed in high temperature, so as not to damage the surface. :
2. When the tableware is heated, the cover needs to be taken out, and the cover cannot be heated in the microwave. :
3. Please use a soft cloth to clean, do not use metal brushes and steel balls, so as not to cause wear. :
4. Do not rinse with hot water, do not soak or expose for a long time. :

Производи во категоријата