SanDisk Ултра SDHC 32GB SD Картичка за Nikon Компактен фотоапарат Работи со P950, W150, B600, A1000 Класа 10 (SDSDUNR-032G-GN6IN) Пакет со (1) Сè, Но Stromboli SD & Микро Читач за Мемориска Картичка

SanDisk Ултра SDHC 32GB SD Картичка за Nikon Компактен фотоапарат Работи со P950, W150, B600, A1000 Класа 10

Во магацинот
DEN 294.24
Од стоката:

Пакетот вклучува (1) 32 GB SD Ултра San Disk Мемориската Картичка (1) Сè, Но Stromboli Мулти Слот за Картичка Читателот - Вклучува SD, Micro SD, М2, и MS слотови за easy transfer.Компатибилен со Nikon камери P950, W150, B600, A1000, и многу други Nikon Точка и Пука Камера.Водоотпорен, температура-доказ, X-ray доказ, магнет-доказ, shockproof.Голема Брзина на пренос стапки до 90 MB/s - Двапати побрзо како обични San Disk Ултра картички, што ќе ви овозможи да се земе слики и трансфер на фајлови quickly.Class 10 - Одличен избор за Точка и Пука и компактен фото апарати.Два пати толку брзо како обични SDHC и SDXC картички да се подобри слики и Full HD видео записи со вашиот компактен до средината на опсегот компактен фото апарати и camcorders.Со San Disk Ултра UHS-I карти ќе имаат корист од побрзо преземања, висок капацитет, и подобри перформанси за да се фати и да ги чува на високо квалитетни слики и Full HD видео.Да ги искористат предностите на ултра-брзо читање брзини до 90 MB/s за да заштедите време движат фотографии и видеа од картичката на вашиот компјутер.San Disk Ултра UHS-I картички се вода доказ, температура доказ, X-ray доказ, шок доказ, компатибилен со SDHC и SDXC дигитални уреди, и доаѓа со 10-годишна ограничена гаранција.Компатибилен со P950, W150, B600, A1000 Компактен фото Апарати.Пакетот вклучува (1) San Disk 32 GB Ултра 90 MB по втората Мемориската Картичка (1) Сè, Но Stromboli Мулти-Слот за Картичка Читателот.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата