Phinlion Супер Светло 2835 5-СМД 57 1816 1891 ГОДИНА 1893 ГОДИНА 3886X 64111 BA9 BA9S Црвени LED Светилки за Учтивост Внатрешни работи Купола Мапата Читање Ракавица Кутија Табличка Радио С?

Phinlion Супер Светло 2835 5-СМД 57 1816 1891 ГОДИНА 1893 ГОДИНА 3886X 64111 BA9 BA9S Црвени LED Светилки за

Во магацинот
DEN 239.76
Од стоката:

(Пакување од 2), висока моќност ПРЕДВОДЕНА чипсети, супер светлина излез, должина : 1.06", ширина : 0.39", речиси со иста големина како на акции халоген сијалица.Напон : DC 9~30 V(одговара на двете 12 V и 24 V возила); Боја : црвена, 360° зрак агол.Не-поларитетот, не поларитетот чувствителен, само plug and play.Секоја сијалица има 5 висока осветленост 2835 SMD LED чип, енергија-заштеда, алуминиум топлина мијалник, ниска температура, ниска пониска потрошувачка, подолг животен век.Примена : табличка светлина ,од страна на вратата учтивост светлина, внатрешни работи мапата светлина, куполата светлина, ракавица кутија светлина, паркинг градот на светлината, читање светлина, пепел лента на светлина итн.ЕДНА ГОДИНА гаранција.Оваа сијалица одговара : BA9,BA9 S,53,57,182,257,363,756,1445,1813,1815, 1816,1819,1835,1889,1891,1892,1893,1895,1898,3893,12929,39431,47830,6253,64111,3886 X,H5 W,T4 W,Q65 B,W6 W,etc.Карактеристики Боја : црвена LED Чипови : Висока моќност 2835 ДОВЕДЕ Напон : DC 9~30 V Лесен за Инсталација : Не-поларитетот, само plug and play Краток Големина : само 1.06 Инчен(27mm) долго, многу пократок од другите LED светилки на пазарот Алуминиум топлина мијалник, не се прегрее проблем, долг живот до 50.000 часа.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата