Alla Осветлување H10 9145 LED Светилки, 6000K Xenon Бел) Светла за Магла 9040 9045 9140 Надградба 2800Lm CANBUS КОЧАН-72 SMD PY20D База Xtreme Супер Светло

Alla Осветлување H10 9145 LED Светилки, 6000K Xenon Бел) Светла за Магла 9040 9045 9140 Надградба 2800Lm CANBUS

Во магацинот
DEN 551.76
Од стоката:

(Сет од 2 H10/9145 LED Светилки) Само plug and play, лесна инсталација.Висока осветленост светлина излез : 1400 lumens по H10 9145 LED магла Сијалица, вкупно 2800 lumens за двете 9140 H10 9145 LED светла за магла светилки.МОЖЕ да-АВТОБУС грешка слободни, само plug-n-игра, лесна инсталација; Вграден во Интелигентни IC возачот и авијација алуминиум материјал за најдобри ладење и подолг животен век.Работна Сила : 8.5 W, Volts : 12 V ~ 24 V; Водоотпорен IP67; Секој H10 9145 LED магла сијалица е опремен со кориснички висока осветленост и висок моќ 72 парчиња КОЧАН LED чипови со проектор леќа.Крстот референтен број : H10, 9145, 9045, 9140, H1042, 48095, 9155, T4 PY20 D база, итн, што се Користи за замена на акции халоген за магла за подобра визија и посветла Работна Сила : 8.5 W. Одговара на сите H10, 9145, 9140, 9155, PY20 D грло : Истиот производ должина како акции светилки за најдобри fitment за сите автомобили, камиони, спортски автомобили, Комбиња.Истата светлина теорија како акции светилки за најдобро светло излез.Висок lumens тест : до 1394 lumens по H10 9145 LED светилки.Најдобро за магла светлина, светилки drl замена за луксузен изглед.ALLA COB72 H10 9145 LED магла светло покажува 6000 K ладно бела боја, но, сепак, акции светилка покажува жолтеникаво color ALLA COB72 H10 9145 LED магла светлина светлината производство е околу 1400 lumens, но, сепак, акции светилка е околу 450 lumens, ALLA COB72 H10 9145 LED магла светлина е повеќе од 300% посветла од акции светилки.ALLA COB72 H10 9145 LED магла светлина привлекува околу 8.5 W, но, сепак, акции светилка црпи за 60 W, led светилки привлече многу помалку струја од акции lamps ALLA COB72 H10 9145 LED магла светлина го прави вашиот автомобил да изгледа многу повеќе луксуз од акции светилка, повеќе attractive ALLA COB72 H10 9145 LED магла светлина е 360° целосна агол степени светлина излез, истата светлина теорија како акции светилка за најдобро светло перформанси.Вграден-во smart IC постојан струја не-поларитетот за подобро fitment и lifespan Equipped висока осветленост и премиум квалитет обичај КОЧАН LED chips Cutting-edge 6063 Авијација алуминиум топлина мијалник за подобро ладење потоне и долго lifespan High квалитет база се однесува пламен retardant материјал за да се избегне damage Equipped со проектор-леќи за најдобро светло излез.360° целосна агли светлина излез и со проектор објектив за најдобро светло output Working Напон : 12 V - 24 V; Работна Сила : 8.5 W. Крстот Референца # : H10, 9145, 9140, 9155, PY20 D, итн.Lumens : 1400 lumens по H10 9145 LED светилки, вкупно 2800 lumens за двете H10 9145 LED bulbs Working Моќ : 8.5 W, Volts : 12 V ~ 24 V; Водоотпорен IP67 Optional Бои : 6000 K xenon бела, 3000 K килибар жолта, и 8000 K мраз сина.Cutting-edge LED технологија и уникатен дизајн : изграден во smart IC возачот.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата