LuxoGear Итни Свирки со Lanyard Безбедност Свирче Опстанок Писклив Глас Експлозијата за Кајак Живот Вест Јакна Пловењето Рибарски Брод Кампување Пешачење Лов Спасување С

LuxoGear Итни Свирки со Lanyard Безбедност Свирче Опстанок Писклив Глас Експлозијата за Кајак Живот Вест Јакна

Во магацинот
DEN 191.76
Од стоката:

СУПЕР ВИСОКА опстанок свирче : двоен цевки итни свирче, висока pitched моќен бучава создателот со двоен звук комори, може да обезбеди и до 120 decibel d B звучна енергија, што е доволно да се слушне во текот на една милја далеку.Не може да се претерани, работи одлично како сигнал свирче.PEALESS ДИЗАЈН значи дека нема подвижни делови, ништо да го попречи звук, и ништо не треба да џем, се скрши или да се замрзне.Лесен и успеат безбедно убаво свирче работи и во било какви услови со одлична струење дизајн.Удобно устата зафат, нема да се држиме за усни како МЕТАЛНИ оние во студени средини.ПРИЛАГОДЛИВИ РЕФЛЕКСИВНИ LANYARD и КЛИП, висока видливост, дури и во темни со лизгачот копчето за да се прилагоди на должината околу вратот, долго lanyards лесно може да јамка преку ранец, едрилици, камп крстоносните опрема, животот јакна, кајак PFD, paddling гребло одбор, велосипед.Можете исто така да клип свирче да појас или рамо ремени за брз и лесен за употреба во случај на итност.СУПЕР ИЗДРЖЛИВ големо влијание ABS пластика изградба обезбедува силна издржливост и комплетно водоотпорен отпорност на влага.Премиум квалитет свирки за да се носат за живот безбедност, кампување, планинарење, backpacking, лов, стрелаштво, риболов, пливање, пловењето, kayaking, морски спортски настани било каков вид на активности на отворено, исто така и за куче обука.ЛЕСЕН-ЗА-се ПОСТИГНЕ УСЛУГА, секоја набавка вклучува нашите грижете се-бесплатно гаранција и доживотна поддршка.Ако имате било какви прашања, нашите пријателски услуги на клиентите тим ќе бидат повеќе од среќни да помогнеме.Сакате да се јавите за помош, сепвам натрапниците или можеби се плашиш диви животни далеку?Оваа свирче ќе точно го направите тоа!Ако сте на пешачење патување, надвор од водата, шетаат по улиците, по темни или ќе се најдете фатени во вонредна ситуација, сакате да биде како подготвени како е можно.Скривам овие безбедност свирки во вашата продавница или да ги направи внимателен малку подарок да им помогне го задржи најблиски побезбедни во нивните авантури.Брзи Поени За Да Знаете За Luxo Gear е Итен Свирче : 1.) МНОГУ ГЛАСНО - Па тоа е сигурно да се фати на вниманието на сите во една милја во least2.) ЛЕСНО ДА се кренат во воздух Дува свирче во итни случаи е многу подобро отколку да вика за помош 3.) ПРИЛАГОДЛИВИ LANYARD - да им се Овозможи да го носите околу вратот или јамка преку PFD strap4.) ЕЛЕГАНТЕН ИЗГЛЕД - Па можете да навивам под кошула без да биде во way5.) БРЗ ПРИСТАП - Клип тоа на вашиот појас, ранец рамо, рака или кајак живот vest6.) PEALESS ИЗРАБОТЕНИ ОД ВИСОКО СИЛА ПЛАСТИКА - Нема да се залепи, ' рѓа или break7.) FLOATABLE И ВИСОКО ВИДЛИВИ – Светла боја со рефлексивни lanyard, работи кога се наводени.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата