Шиење Напрсток Прст Заштитник, Метал Бакар Шиење Напрсток Прст Заштитник Прилагодливи Прст Shield Прстен Fingertip Напрсток Шиење Quilting Занает Додатоци DIY Шиење Алатки (S)

Шиење Напрсток Прст Заштитник, Метал Бакар Шиење Напрсток Прст Заштитник Прилагодливи Прст Shield Прстен Fingertip

Во магацинот
DEN 2136.00
Од стоката:

Материјал : Шиење напрсток прст заштитник е направен од бакар, трајни и здрав, не е лесно да ' рѓа и да се прекине, погодно за вас да се користи долго време.Големина : S големина е 2.3*1.5/0.90"*0.59"(L*D); М големина е 2.5*1.7/0.98"*0.67"(L*D), прилагодливи напрсток за лесно да се вклопат за повеќето луѓе прсти.Карактеристики : Dimpled шема држи игла од на лизгање, прилагодлив отвори двострано напрсток одговара на вашиот прст удобно и дизајнирани со отворени врвот за да се задржи вашиот прст од потење.Funtion : Шиење напрсток прст заштитник е корисно за шиење алатки за заштита на прстите кога иглата е во текот на платно, и може да употреби сила и да навлезат облека.Апликации : Quilting напрсток се идеални за везана, шиење, везови и така натаму, добра алатка за шивачка и мајки за да ги заштитат своите прсти и, особено луѓето кои се долго време прстот ноктите.Бакар Прст Заштитник Напрсток Прилагодливи Fingertip Напрсток за Шиење Embroide Specifications : Прилагодлив Прст Метал Thimbles за шиење,quilting и занаети.Тој Е Дизајниран За Да Се Спречи Болни Прсти, Кога Прави Комбинација Јоргани И Ќебиња.Прилагодливи напрсток за лесно да се вклопи, Dimpled шема држи игла од лизгање Метал Thimbels Големина : 2 Големина на опција( Мали димензии, 14-16mm дијаметар; Средна Големина,16-18mm дијаметар) Големина : S : 1.5 x 2.3 см M : 1.7 x 2.5 cm Материјал : metal PACKAGE ВКЛУЧУВААТ : 1 x Шиење Напрсток Прст Set Note : ве Молиме овозможи 1-2cm за грешка при мерење.Ве молиме бидете сигурни дека не предвид пред да конкурираат.Бојата може да имаат различни екранот, ве молиме да се разбере.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата