Обрачот Сестри Battilizer 115-24 Инчи, Широк од 2 Метри

Обрачот Сестри Battilizer 115-24 Инчи, Широк од 2 Метри

Во магацинот
DEN 431.76
Од стоката:

Совршена комбинација на вата и стабилизатор од HOOPSISTERS.Одлична за во-обрачот дизајни кои бараат погодок.BATTILIZER ви нуди олеснување на hooping, пари, заштеда, и обезбедува одлична основа за сите ваши HOOPSISTERS Embroida Block (TM) дизајни.Идеален производ за изградба на ватенка блокови со твоите везови машина. 24 инчи широка. 70% памук и 30% полиестер погодок со посебен стабилизатор меѓу слоевите.На стабилизатор додава слој на стабилност и цврстина која и овозможува екстра затегнување или повлекување на машина везови.На Врвен е висококвалитетен полиестер конец, ексклузивно за Супер Удар, големина 40 ќе ви овозможи да се шие секој мали детали и мали букви со леснотија и прецизност.Овој ексклузивен Врвен пред рана bobbins е резултат на години на развој меѓу Superpunch и своето производство фабриката на нашиот оригинален Стил L пред рана bobbin производителот.Успеавме во создавање на единствен и ексклузивен Класа 15 производ со користење на иста тема, но рана во пластични двострано bobbins која ќе одговара на сите домашни машини на пазарот.Од 1996 година, Superpunch е обезбедување не само на embroiderers низ Северна Америка со сопствена линија на Врвен нишка и Super Stable везови стабилизатори но исто така и разни успешна линии на шиење и quilting производи.Сите производи се направени во САД, и се со врвен квалитет премија одделение.Superpunch е уникатен, нудејќи им на овие прекрасни производи, подготвени да бидат испратени до вас, се продаваат и се намали за 2 или 5 метри.Се сече и се спакувани со Monfil, подружница на Superpunch.Superpunch е вез digitizing и материјали компанија од 1996 година. Супер Удар е конечно воведување на нејзината сопствена линија на најновата технологија во стабилизатори, кои се направени во САД.Тоа стана очигледно дека машини и најнова технологија, користат да се направи со висок квалитет прифатена е само во САД.Затоа, САД има силна одржи на квалитетот на производите во стабилизатори за сега и за следните неколку години, како и.Секоја убава везови започнува со правилна стабилност, а целта е секогаш да се шие со само еден слој на поддршка.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата