Ravenox Snap Куки Тешки |(Цврсти Месинг)(3/8 x 4-Pack) | 3/8-инчен Вртливата Прилепува | Keychain Клип со Око Гром | Вртливата Кука, Болт Snap за Нуркање, Јарболите, Коњ Води, Leashes | Јаже Хар

Ravenox Snap Куки Тешки |(Цврсти Месинг)(3/8 x 4-Pack) | 3/8-инчен Вртливата Прилепува | Keychain Клип со Око

Во магацинот
DEN 327.36
Од стоката:

✯ ВРТЛИВАТА КУКА СО ЛУКСУЗНИ ТАЛЕНТ : Дизајнирани за 3/8-инчен јаже.Лесно и ефикасно клип јаже и канап.Никел-Позлатен, Месинг-Обложено и Цврсти Месинг snap кука дизајнирани да се приспособат на 3/16-инчен да 3/8-инчен јаже, кабел, жица и мозок.На Никел-Обложено Snap мерки 2-1/2 инчи во должина.На Месинг-Обложено Snap мерки 2 инчи во должина.Солидна Месинг Snap мерка 2-1/4 инчи во должина. ✯ KEYCHAIN КЛИП ЗА ПОВЕЌЕНАМЕНСКОТО КОРИСТЕЊЕ : Одлично за домаќинство и индустриски апликации, и не ги кородираат или замрзнување во тешки временски услови одржување на нивната сила и интегритет.Идеален за внатрешна или надворешна употреба, одлична за Нуркање, Јарболите, Коњ води, Миленичиња и Куче Leashes, Портата Брави, Торба Ремени, и многу повеќе. ✯ ГРОМ SNAP ИМА ШИРОК СПЕКТАР : на Располагање во 2-pack, 4-пакет, 10-pack, 20-pack, 50-pack, и 100-пакет.Имаме различни нарачување опции за да ги задоволи вашите специфични хардверски потреби. ✯ ОКО БОЛТ ЗА РАЗЛИЧНИТЕ ЈАЖИЊА : Разновидни и флексибилни око гром snap за крајот на јажето.Се користи за различни апликации со јажиња, канап и синџири. ✯ SNAP КУКИ 100% РИЗИК : Ние сме САД, СЕРТИФИЦИРАН, Услугата-со посебни потреби, Ветеран-Сопственост, Жена-Led бизнис, кој нуди една година, пари гаранција за враќање на сите snap куки тешки набавки.Ravenox 3/8-инчен Вртливата Гром Snaps Choose помеѓу следниве метали : со Цинк Никел Plate Zinc со Месинг Plate Solid Brass Ravenox 3/8-инчен Вртливата Прилепува се дизајнирани да се приспособат на јаже, жица и канап до 3/8 инчи во дијаметар и работи најдобро со следниве кабелот големини : 3/16-инчен : 4.76 mm Јаже или Cable5/16-инчен : 8 mm Јаже или Cable1/4-инчен : 6 mm Јаже или Cable3/8-инчен : 9.5 mm Јаже или Cable Use Ravenox 3/8-инчен Вртливата Прилепува да брзо и лесно да се обезбеди јаже, жица, и канап за различни внатрешна и надворешна употреба.Лесно прикачување 3/16-инчен, 5/16-инчен, 1/4-инчен и 3/8-инчен јаже, мозок, или кабел за око болт за силна и безбедна задржете.Со вашиот избор на цврсти месинг, никел обложено со текот на цинк или месинг обложено со текот на цинк, нашите вртливата прилепува ќе се спротивстави на корозија и замрзнување, така што можете да бидете сигурни дека тие ќе застане во дожд, снег, и влажноста на воздухот, иако секогаш одржување на нивната сила и интегритет.Идеален за внатрешна или надворешна употреба за тај-падови, обезбедување на кабли, виси предмети, куче leashes, коњ води, Нуркање, багажот на поправка, кампување, морски апликации, и повеќе.Со 40 фунти безбедно работно оптоварување, нашиот производ е безбеден за средни должност проекти.Нашите трајни, долго-траен гром прилепува се достапни во голем број на долготрајни метали.На цинк стеги се достапни како никел позлатен или месинг галвански да се спречи корозија и ' рѓа.Солидна месинг варијанта има една убава бакар изглед и е многу отпорни на корозија и топлина отпорни.Овие цврсти месинг стеги имаат тенденција да бидат најдобри за заварување апликации.Достапен во 2 пакет, 4 пакет, пакет 10, 20 пак, 50 пакет и 100 пак, нашите вртливата прилепува се тешки и ќе застане на тестот на времето за сите од вашиот хардвер цели.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата