Интелигентни, TitanB 100-16, Washdown Индустриски Платформа, 100 lb x 0.02 lb, NTEP

Интелигентни, TitanB 100-16, Washdown Индустриски Платформа, 100 lb x 0.02 lb, NTEP

Во магацинот
DEN 2287.20
Од стоката:

NEMA / IP Оценка : 4 X / IP 66. Вклучува : Столб и монтажа заградата.Платформа Големина : 16" x 16".Изградба : Нерѓосувачки челик washdown со алуминиумска оптоварување на клетката и систем за заштита.Поделби : 5,000. Скалата е сите не ' рѓосувачки челик, washdown со алуминиумска оптоварување на клетката, така што ќе го издржат тешките индустриски операција.Низок профил и компактна големина направи голем простор за заштеда на енергија и лесен утовар и истовар.Преоптоварување и шок механизми за заштита ги штити против прекумерното оптоварување и шок применува на платформа.Прилагодливи нозе и дух ниво на платформа и тоа останува ниво за точни резултати на нерамна работни површини, против пролизгување.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата