0.5-6GHz 30W RF Моќ Splitter 2-Начин Моќ Divider Сигнал Моќ Splitter Модул 1.5 oz

0.5-6GHz 30W RF Моќ Splitter 2-Начин Моќ Divider Сигнал Моќ Splitter Модул 1.5 oz

Во магацинот
DEN 1013.52
Од стоката:

Сигнал Моќ Splitter CNC алуминиумски легури домување, отпорен на корозија, долг работен век.RF Моќ Splitter Sandblasting природни обоени проводници оксид површина по завршувањето. 2-Начин Моќ Divider Ниска вметнување на косата, вметнување на косата :≤1.0 d B(со Исклучок на теоретски загуба 3.0 d B).Моќ Divider Модул Професионален дизајниран, совршена замена за стариот или оштетена една.Моќ Splitter На поврзување дел има добар контакт перформанси, обезбедува стабилна работа.Ние ќе ги реши вашите проблеми, во време со висок квалитет на услуга став Спецификација : Предмет Тип : RF Моќ Splitter Фреквенциски Спектар : 500~6000 MHz Вметнување на Косата :≤1.0 d B(со Исклучок на теоретски загуба 3.0 d B) Input Порта VSWR:≤1.4:1(500-650)&1.2:1(650-6000 M) Излезен Порт VSWR:≤1.2:1 Изолација.:≥18d B(500-650)&20d B(650-6000 M) Амплитудата Рамнотежа:≤на 0,2 d B.Фаза Рамнотежа:±2° Отпорност:50 Ohms.Влез/Излез Конектори:SMA-Женски Моќ Оценка:Напред Моќност 30 W;Обратна Сила 2 W Операција Температура:-35℃~+75℃.Површина по Завршувањето:Sandblasting природни обоени проводници оксид Пакет Листа : 1 x RF Моќ Splitter.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата