Tommaso Strada 200 Двојна Cleat Компатибилен Патот Велосипед, Турнеи, Затворен Велосипедизам Чевли со Тока

Tommaso Strada 200 Двојна Cleat Компатибилен Патот Велосипед, Турнеи, Затворен Велосипедизам Чевли со Тока

Во магацинот
DEN 2038.80
Од стоката:

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.вештачки единствена.ИЗГРАДЕН ЗА ВНАТРЕШНА ВЕЛОСИПЕДИЗАМ & PELOTON : Сè за Tommaso Strada 200 беше специјално дизајниран да им понуди на велосипедисти најдобри перформанси и вредност е можно, на голема цена.Ве молиме Забелешка : оваа селекција доаѓа со ИЗГЛЕД ДЕЛТА cleats (Peloton Компатибилен).Ние обезбедуваат се што ви треба, Strada ЧЕВЛИ, ПОГЛЕДНЕТЕ ДЕЛТА CLEATS, & ИНСТАЛАЦИЈА КЛУЧ.Никој не нуди подобар Затворен Велосипедизам пакет никаде!Ако ви треба СПД cleats за вашиот клас, ве молиме одберете го пакетот со оние cleats.УДОБНО : Трајни синтетички кожа горниот прегратки ногата за целиот ден, удобноста, додека вентилирани мрежа делови помогне да се излади нозете со леснотија.На ratcheting врвот тока, исто така, брави вашиот пета во место, одржување сте удобно кога се качувале и туркање вашите граници.КВАЛИТЕТ и ПРЕЦИЗНОСТ ОДГОВАРА : 100% Одговара Гаранција, 100% се Бесплатно Одговара Враќа, 2 Година Производителот.Ве молиме да користите Големината на Табелата за да се обезбеди правилна одговара.Прецизност тока врвни дела во совршена unison со Велкро ремени да понуди прецизност ергономски одговара, додавање на удобност и безбедност на сите на вашиот вози.ДОБИЕ ПОДОБРА ТРЕНИНГОТ : користење на целиот спектар на мускулите, со тоа што се во можност да им помогнам и се повлече на секоја револуција.Добиете максимумот од секој педали удар со нашите fiberglass засилен ѓон, која овозможува оптимално вкочанетост и ги зголемува моќта за пренос.Овој пробив технологија им овозможува на корисниците да се прошетаат подолго и побрзо со користење на помалку енергија.МАКСИМАЛНА КОМПАТИБИЛНОСТ : Ова Strada 200 пакет доаѓа со ИЗГЛЕД ДЕЛТА cleats (Peloton Компатибилен) вклучени, а исто така е компатибилен со сите cleat видови, нудејќи совршен платформа, без разлика што педали ќе се вози.Оваа комбинација го прави Strada совршен за внатрешна велосипедизам класа, како и патот велосипед и турнеи, кои ви даваат најмногу флексибилност за вашиот животен стил.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата