Puppia Prancer Подигнат Б - Brown - S

Puppia Prancer Подигнат Б - Brown - S

Во магацинот
DEN 636.00
Од стоката:

Нова вест стил темперамент како "Искористување Б".Ирваси шема и цврсти schemed.Прилагодливи градите со тока и ремени.Puppia SMART ОЗНАКА pendant(QR Код само) е вклучена.Големина На : Мал : 8.3" Вратот, 11.9"-12.5" Градите.На prance Вест Подигнат Б е еден чекор-во темперамент, со грб кука и јамка затворање и брзо ослободување тока.Иако градите големината не е прилагодлив како "преку глава" На harnesses, некои луѓе се најде на оваа подигнат да се чувствуваат поудобно и полесно да се стави на куче.Ова се подигнат карактеристики на ирваси шема, цврсти schemed и карактеристики дебел руно внатре за зимските месеци.Појавување на leashes достапни и се продава одделно.Достапни во Кафеава и црна во големини се движат од Мали да X-Large.Ве молиме забележете дека поради овие производи се создадени со Мали раси на ум, поголеми димензии (јас.E.Големи, Екстра-Голема, итн.) не мора да значи поголем раси.Ве молиме погледнете во сликата на големината на табелата.Тоа е многу важно да се измери вашето куче со лента мерка според големината на табелата.Како општо правило, ако вашето куче паѓа помеѓу големини, тоа обично е подобро да се оди до големина.Тежина бројките се само проценки.Секогаш користете вистински мерења.Ве молиме имајте на ум дека кога мерење на вашето куче за облека, тоа е многу важно да имаат прецизни мерења на вашето куче вратот и градите дебелина.Важно : ве Молиме имајте на ум дека кога мерење на вашето куче, мерење за вратот, мораат да бидат однесени во ОСНОВАТА на вратот и градите дебелина мора да се преземат зад предните нозе.Исто така, важно е да се земе во предвид големината на кучето е главата, како и вратот дебелина и градите дебелина.Бидејќи некои кучиња имаат многу поголема глава од нивните вратот, ве молиме бидете сигурни дека вратот отворање на е доволно голем да се менува со текот на вашето куче главата.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата