200 КОМПЈУТЕРИ Лемење Печат Жица Конектори Qibaok Топлина се Смалуваат Задник Приклучок за Електрична Водоотпорен Изолирани Терминали за Морски Автомобилската Брод С

200 КОМПЈУТЕРИ Лемење Печат Жица Конектори Qibaok Топлина се Смалуваат Задник Приклучок за Електрична Водоотпорен

Во магацинот
DEN 527.76
Од стоката:

Транспарентен ракав дава прецизен увид, кога лента и вметнете жици внатре.Колор-кодирани цевки, го прави лесно да се идентификува вистинската големина на конекторот за секоја апликација.Едноставно позиција двете одземени жици во лемење ракав и користете топли пиштол да се применуваат топлина за да се заврши врската.Не треба да се crimp,и изолација цевки ќе се намали надолу,намалување на односот : 2 : 1,создава водоотпорен печат.Полиолефин цевки надвор и топла топи лепило внатре ќе ефективно подобрување на водоотпорни перформанси на овие лемење конектори.Поради високите водоотпорен, овие Лемење Печат Жица Конектори најчесто се приоритетни во автомобилскиот сектор, како и морски сектор,исто така, може да се користи за возило, дома или научни жици проекти.Ние стоиме зад квалитетот на нашите лемење печат жица конектори.Ако поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Ви благодариме.Qibaok 200 КОМПЈУТЕРИ Лемење Печат Топлина се Смалуваат Задник Жица Конектори СПЕЦИФИКАЦИИ : Боја : Сина Големини : 200 x Сина Конектори : Кабел пресек 1.5-2.5 mm2 (A. W. G. : 16-14) Тема : Водоотпорен Печат-Двојно Ѕидови цевки обезбедува водоотпорен печат и го спречува жица корозија.Топла Топи Лепило & Лемење внатре, запечатени со Напредни Водоотпорен Функција Брз и Лесен Операција, Само во дресот на вашиот жици, вметнете ги во конектори и примена на топлина.Транспарентен ракав дава прецизен увид, лесна контрола лемење процес Не се Лизга Жица Контакт-Цевки се намалува во големина и лемење ќе се стопи и протокот низ одземени жици, да се обезбеди силна држи, се избегнува жици лизгање надвор од терминалот упатство за употреба : Вметнете жици во лемење ракав.Се применуваат топлината на лемење додека занишан на топол воздух пиштол, благо речено.Топлина близина на највисоката поставка (користи 1500w топлина пиштол)додека не го видите на лемење сјај потоа запре.Работа.Голема жици решение за тешко да се постигне или ограничен простор области.Бидејќи не се crimping е потребен за овие лемење на жица конектори, лесно можете да ги користите во тешко да се постигне или ограничен простор средини.Едноставно позицијата на голиот жици во лемење ракав и примена на топлина за да се заврши врската.Направи правилно лемење и водоотпорен конекции за помалку од 30 секунди.Пријателски Клиент Сервис и Гаранција Како доверливи компанија, ние секогаш се обезбеди најдобар производ, пред-продажба и по продажба на услуги, Ние гарантираме дека сите наши производи се 100% Строги КК за да се обезбеди квалитет.Ако поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата