Морис Производи Не-Изолирани Задник Splice Конектори – За Електрични Спојување – Корозија-Отпорни, Electrolytic Тубуларна Бакар – 26-22 Жица Спектар – cULus Наведени– Пакувањ

Морис Производи Не-Изолирани Задник Splice Конектори – За Електрични Спојување – Корозија-Отпорни, Electrolytic

Во магацинот
DEN 312.72
Од стоката:

ПОЕДНОСТАВЕН ЕЛЕКТРИЧНИ СПОЈУВАЊЕ : Поедностави процесот на електрична спојување со ова не-изолирани задник splice конектор кој се одликува со валани терминал дека е стокмено за не-гломазна splices.ВИСОК КВАЛИТЕТ на ЕЛЕКТРИЧНА ОПРЕМА : Овој пакет на 100 не-изолирани задник splice конектори нуди висок квалитет на изградба со центар жица запре бариера и електро-калај позлатен структура за отпорност на корозија.БРОЈ НА ЖИЦА се ДВИЖИ : Најдете само право задник splice конекторот треба да одам на работа, со овој пакет на 100 достапен во жица се движи кои вклучуваат 22-18, 16-14, 12-10, 8, 6, 4 и 2. КРАЈНАТА ПЕРФОРМАНСИ : Доверба во високо-квалитетни електрични алатки кои нудат сигурност и безбедност, со овие лесен-за-поврзете не-изолирани задник splice конектори кои се лесни за да се поврзете со електрични жици.ВИСОК СТАНДАРД КОНЕКТОРИ : Морис Производи обезбедува разновидност на високо-квалитетни делови за електрични работа.Секој задник splice конектор во овој пакет на 100 е c ULus наведени и можат да го издржат 600 volts и температури до 302 степени Ф Морис Производи Не-Изолирани Задник Splice Connectors Choose електрични компоненти кои нудат висок квалитет на перформанси, сигурност и издржливост кога порибување на горе на овој пакет од 100 Морис Производи Не-Изолирани Задник Splice Конектори.Секој приклучок за спојување на електрични карактеристики на валани терминал и електро-калај позлатен структура за отпорност на корозија.Се користи за DIY проекти или на професионална електрични работни места за да се обезбеди висок квалитет на перформанси со овој пакет на не-изолирани задник splice конектори кои се c ULus наведени и можат да издржат температури до 302 степени Целзиусови и 600 volts max.Кога извршување на електрични спојување, имате различни, премногу.Изберете од задник splice конектори кои нудат жица се движи од 22-18, 16-14, 12-10 до 8, 6, 4, и 2.Морис Производи е премиум производител на осветлување и електрични производи кои вклучуваат метри и тестери, организациски уреди, моќност конектори и алатки.Основана во 1994 година, Морис Производи е со седиште во Queensboro, Њујорк.Карактеристики : - Не-Изолираните - Отпорен на Корозија - За Електрични Спојување - 8 Модели Нудат Жица се Движи на 22-18, 16-14, 12-10 до 8, 6, 4 и 2 - Температура Оценка на 302 Степени F - 600 Volt Max Package Вклучува : - 100 Задник Splice Connectors Scroll копија и кликнете на "ДОДАЈ во КОШНИЧКАТА' за да добиете твое.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата