Caplugs Пластични Ергономски Vented Капа EVC-562-900, TEO, Капа ID Низ Ребрата .541 Капа Должина .903, Зелена (Пакување од 120)

Caplugs Пластични Ергономски Vented Капа EVC-562-900, TEO, Капа ID Низ Ребрата .541 Капа Должина .903, Зелена

Во магацинот
DEN 2234.88
Од стоката:

Само venting капи.Боја кодирани за големината идентификација.Фду одделение материјал.Ергономски дизајн.Флексибилен материјал.Evac Серија капи се дизајнирани за заштита на медицински цевки и фитинзи.Овие еластични капи се овозможи природна вентилација; спречување на притисок start-up и случајно pop-up и се направени од медицински степен на еластомер.Нивните ергономски дизајн го прави лесно да се инсталира и да ги отстраните.Мек материјал и внатрешни ребра перница деликатна медицински фитинзи за спречување на влијанието на штетата и загадување.Исто така достапен и на други материјали. : : боја 1 : , a : .75, b : .93, C : .743, D : .474, E : .031, F : .417.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата