Диоди Вклучени ДИОДИ ZENER 5.6 V SOD523 Т&R 3K (Пакување од 3000)

Диоди Вклучени ДИОДИ ZENER 5.6 V SOD523 Т&R 3K (Пакување од 3000)

Во магацинот
DEN 667.20
Од стоката:

Mfr : - Диоди Incorporated.Серија : - Автомобилската, АЕК-Q101. Пакет : - Лента & Ролна (TR).Дел Статус : - Активен.Напон - Zener (Околија) (Vz) : - 5.6 V. Zener Диоди 5.6 V 300 m W ±7.14% Површина Планината SOD-523 Specifications : Mfr : - Диоди Incorporated Series : - Автомобилската, АЕК-Q101 Package : - Лента & Ролна (TR)Дел Статус : - Active Voltage - Zener (Околија) (Vz) : - 5.6 VTolerance : - ±7.14%Моќ - Max : - 300 m WImpedance (Max) (Zzt) : - 40 Ohms Current - Обратна Истекување @ Vr : - 1 @ 2 VVoltage - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 900 m V @ 10 m AOperating Температура : - -65°C ~ 150°C (TJ)Монтажа Тип : - Површина Mount Package / Случај : - SC-79, SOD-523 Supplier Уред Пакет : - SOD-523 Base Производ Број : - BZT52 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant REACH Статус : - се ПОСТИГНЕ Unaffected ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0050 Дополнителни Ресурси : Стандарден Пакет : 3,000.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата