NMC FS22 НЕ ВНЕСЕТЕ Знак - во 12. x 19 во. Брановидни Пластика, Двострано Кат Знак со Црно/Бело Текст на Бело/Црна База

NMC FS22 НЕ ВНЕСЕТЕ Знак - во 12. x 19 во. Брановидни Пластика, Двострано Кат Знак со Црно/Бело Текст на Бело/Црна

Во магацинот
DEN 295.20
Од стоката:

Кат Знак : на двострано не внесете знак информира корисниците за тоалетот е затворена за чистење.Овој знак го задржува работа во прогрес без никакви пречки.Материјал : знак е направена со користење брановидни пластика која е некој на двете страни и може лесно да се creased за да се овозможи виткање за флексибилност и складирање.Видливост : подот знак има легенда "НЕ го пишувајте-ОСТАТОКОТ ЗАТВОРЕНА СОБА ЗА ЧИСТЕЊЕ" пред "и" НЕ го пишувајте-РАБОТА ВО ПРОГРЕС" во задниот дел.Текстот е јасно напишани со задебелени букви и е видлив од далечина.Текстот е печатени на четири страни, давајќи четири-приказ на знакот.Спецификации : двојно-еднострани брановидни пластични знак е 4 mm дебели и е во 12.широк и во 19.долго.Знакот е БЗР во согласност и има црна/бела текст на white/black.Знак на Мускулна : овој знак е обложена со NMC Знак на Мускулите кој помага во заштитата на текст од исчезнува, scuffing, влага, гребнатини и мувла.УВ-излечи, јасно слој создава силна врска и ја зголемува бојата и јасноста.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата